Генератор - це пристрій, який перетворює один вид енергії на інший, найчастіше механічну енергію на електричну. Найбільш поширені електричні генератори, які перетворюють механічну енергію обертання на електричний струм, використовуючи принцип електромагнітної індукції. Генератори використовуються в різних сферах, від автомобілів до електростанцій.
Принцип роботи:
Генератори працюють на основі перетворення механічної енергії на електричну. Механічна енергія, наприклад, від двигуна внутрішнього згоряння, обертає котушку в магнітному полі, що індукує електричний струм в котушці.
Застосування генераторів:
В автомобілях:
Для живлення електричних систем та зарядки акумулятора.
У промисловості:
Для живлення великого обладнання та виробничих ліній.
У побуті:
Як резервне джерело живлення під час відключень електроенергії.
На заходах:
Для забезпечення електропостачання тимчасових об'єктів.
На електростанціях:
Для виробництва великої кількості електроенергії.
Як розрахувати потужність генератора
Неважливо, чи ви вибираєте бензиновий генератор або дизельний, насамперед потрібно розрахувати потужність обладнання, оскільки це головний фактор, що впливає на якість та ефективність роботи. Якщо цей показник підібраний неправильно, може бути очікування перевантаження пристрою, швидший знос деталей, поломка деяких із них. Також буде збільшено витрату олії, що притягне за собою додаткові витрати.
Розраховувати потужність необов'язково з фахівцями можна зробити це самостійно, якщо ви точно знаєте свої потреби і характеристики побутових приладів. Також є програми, які дозволяють орієнтовно підрахувати необхідний показник.
В ідеалі, вам потрібно слідувати наступному алгоритму:
перерахувати
абсолютно всі побутові прилади в будинку,
включаючи плойку для волосся та праску
разом з їх потужностями;
умовно поділити
їх у категорії: часто використовуються,
рідко використовуються, постійно
включені;
виходячи з цих даних, розставте
пріоритети та порахуйте сумарну
потужність, яка вийшла.
Таким чином,
ви зможете підібрати генератор, потужність
якого буде оптимальною для роботи: не
перевищувати показники (використовуючи
зайве паливо та грошові ресурси) і не
змушувати пристрій працювати «впритул»,
викликаючи навантаження.
Місце встановлення генератора
Місце встановлення важливо знайти, якщо ви бажаєте купити обладнання до будинку, офісу або на промисловий об'єкт. У всіх випадках воно впливатиме на безпеку людей, що знаходяться всередині приміщення, що працюють з пристроями, на якість струму та ефективність його подачі.
Поверхня, де стоятиме генератор, повинна бути стійкою і не затоплюватися. Це важливо, щоб вода не потрапляла всередину пристрою та не сприяла пошкодженню конструкції.
Найчастіше агрегат розміщується на відкритому повітрі, тому що таким чином можна швидко позбутися відпрацьованих газів. Якщо ви бажаєте встановити обладнання у приміщенні, створіть правильну систему вентиляції, щоб не допустити нещасних випадків.
Захистити генератор можна, встановивши його на спеціальній платформі із прогумованого бетону та купивши спеціальний контейнер, який захистить пристрій від негативного впливу погодних умов.